X
تبلیغات
رایتل

خوش شانسی

چهارشنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1390

زیگیل علل و درمان آن

احتمالا تا به حال در مورد زیگیل شنیده اید و یا شاید خودتان به آن مبتلا باشید.

زیگیل به طور خلاصه و عامیانه عبارت است از سفت شدن قسمتی از پوست که معمولا توسعه و رشد پیدا کرده و برجسته می شود. ریشه اصلی زیگیل ویروسی است و درمان های متفاوتی دارد.

راه انتقال زیگیل معمولا از طریق انتقال ویروس از راه زخم است. کافی است قسمت زخم شده با این ویروس تماس پیدا کند تا منتقل شود. این ویروس می تواند وارد خون شود.

پزشکی نوین از زیگیل به عنوان یک منبع درآمد خوب استقبال می کند و راه های متنوعی را برای کنترل آن پیشنهاد می کند. مثل فریز کردن از طریق تماس ازت مایع و یا سوزاندن و همینطور از طریق جراحی و برداشتن. اما کمتر پزشکی حاضر می شود این منبع در آمد را قطع کرده و روش درمان آن را آموزش دهد.

همانطور که گفته شد زیگیل یک بیماری پوستی با ریشه ویروسی است. پس کافی است پوست را تقویت کنید و با ویروس مقابله کنید. یعنی:

1- مرتبا منطقه آلوده به ویروس را با صابونهای آنتی باکتریال شستشو دهید(روزانه 2 تا 3 بار)

2- ویتامین E مصرف کنید. ترجیحا از نمونه های آمریکایی استفاده کنید.

3- روی مصرف کنید. در این مورد نیز نمونه های آمریکایی بهتر است.

4- از داروهای مخصوص از بردن زیگیل هم می توانید استفاده کنید. داروی ورومیل بهترین نمونه است که مشابه ندارد. اصل این دارو حدود 18 هزار تومان قیمت داشته و به خوبی می تواند زیگیل را به طور کامل از بین ببرد.(به شرط رعایت موارد بالا). در صورت تمایل می توانید ضمن رعایت موارد بالا یک مرحله از روش انجماد با ازت (فریز) و یا سوزاندن استفاده کنید.

توجه کنید که طبق قانون برای هر مرحله سوزاندن پزشک عمومی می تواند تا 15هزار تومان و متخصص تا 30 هزار تومان از شما دریافت کند و در صورت پرداخت مبلغ بیشتر کافی است از پزشک رسید دریافت کنید(با ذکر تعداد و مبلغ) و با شماره 124 تماس بگیرید تا بقیه پولتان از پزشک دریافت شده و به شما تحویل شود.